Virtuālais muzejs un 3D 360° eksponātu izveide

Virtuālais muzejs mūsu izpratnē nav vienkāršs web katalogs ar tekstiem un attēliem par kādu tēmu. Mūsu veidotie virtuālā muzeja eksponāti ir aplūkojami pilnīgāk kā reālajās muzeju ekspozīcijās – tos var apskatīt 360 grādos un pietuvināt tuvākai izpētei katrā skatu leņķī.

Mūsu komanda jau vairāk kā 10 gadus profesionāli nodarbojas ar virtuālo muzeju ekspozīciju izveidi. Virtuālo muzeju veidošanā esam sadarbojušies ar lielākajiem Latvijas muzejiem – Rīgas Vēstures un Kuģniecības muzeju, Latvijas Nacionālo Vēstures muzeju, Rundāles pils muzeju, Latvijas Nacionālo Dabas muzeju, Bauskas muzeju u.c.

Galvenokārt nodarbojamies ar 360 grādu 3D virtuālu eksponātu sagatavošanu, kurus veidojam no augstas izšķirtspējas 360° objektu fotogrāfijām vai izmantojot 3D lāzerskenēšanu vai 3D fotogrametrijas metodes. Rezultātā šādi objekti ir izgatavoti kā interaktīvas aplikācijas, kas ļauj apskatīt eksponātu no visām pusēm, un pietuvināt katru rakursu vissmalkāko detaļu izpētei.

Iespējama arī tādu 3D eksponātu izveide, kas dabā vairs nav saglabājušies – tos rekonstruējam ar 3D modelēšanas palīdzību, balstoties uz vēsturiskām fotogrāfijām vai zīmējumiem. Dažkārt, izmantojot 3D lāzerskanēšanu saglabājušos fragmentu  fiksācijai. Šeit piemērs šādas tehnoloģijas izmantošanā vēsturiskas durvju arkas 3D rekonstrukcijā Monētu ielas ēkai Vecrīgā.

Virtuālā muzeja 3D 360° grādu eksponāti var tikt publicēti online web katalogu formātā, kā arī integrēti dažādās aplikācijās – touch screen stendos, muzeju mobilās aplikācijās u.c.

Izgatavojam arī specializētas interaktīvas aplikācijas muzeju ekspozīcijām – dažādu vēsturisku multimediju materiālu pasniegšanai atraktīvā veidā – uz skārienjūtīgiem ekrāniem, VR brillēs un papildinātajā realitātē.

Virtuālais muzejs – 3D 360° eksponātu piemēri

Rīgas Brīvostas 3D 360° Virtuālais Muzejs

Pēc Rīgas Brīvostas pārvaldes pasūtījuma izveidojām interaktīvu 360° web aplikāciju – Virtuāls Jūrniecības Muzejs. Tā balstīta uz improvizētas jūrniecības skolas klases, kas virtuāli savienota ledlauža VARMA virtuālu tūri. Jūrniecības klasē izvietotie eksponāti apskatāmi 360 grādu formātā, savukārt ledlauža VARMA tūrē jūs atradīsiet kuģa komandas audio stāstus.

Rundāles pils 3D 360° Virtuālais Muzejs

Jau no 2014. gada strādājam pie Rundāles pils virtuālā muzeja 360° eksponātu kolekcijas izveides. Jau ir izveidotas šādas kolekcijas – Porcelāns, Svečturi, Pulksteņi, Sadzīves priekšmeti, Dekoratīvie sadzīves priekšmeti. Viss Rundāles pils virtuālais muzejs ir apskatāms šeit.

Virtuālais muzejs - 3D 360° eksponāts
Virtualais Muzejs
Virtualais Muzejs
Virtualais Muzejs
Virtuālais muzejs - 3D 360° eksponāts
Virtualais Muzejs
Virtualais Muzejs
Virtualais Muzejs

3D 360° vēsturiskas rekonstrukcijas piemērs

Vēsturiskas arkas 3D rekonstrukcija Monētu ielā Vecrīgā. Balstoties uz vēsturiskas fotogrāfijas un dažu saglabājušos arkas fragmentu 3D skenējumiem, rekonstruējām šo skaisto durvju portālu tā sākotnējā izskatā ar 3D modelēšanas un 3D skulpturēšanas tehniku palīdzību.

Arka apskatāma kā 3D modelis, kā arī novietojama jebkurā vietā PAPILDINĀTĀS REALITĀTES formātā – šim nolūkam izmantojiet AR pogu modeļa augšējā labajā stūrī.